Predstavitev vrtca Nagovor ravnateljice mag. Brede Forjanič

Breda F. - spletna slikaDobrodošli na spletni strani Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona, prvega energetsko varčnega vrtca v Sloveniji. Naš vrtec je javni zavod, ki deluje že od leta 1935, njegova ustanoviteljica pa je Občina Gornja Radgona. Danes vrtec deluje na štirih lokacijah oz. v štirih enotah.

Naša najpomembnejša naloga je zagotavljanje kakovostnih in stimulativnih učno-vzgojnih programov, ki temeljijo na kurikulu za vrtce in omogočajo optimalni razvoj vsakega posameznika, upoštevajoč interese, potrebe in individualne posebnosti otrok.

V našem vrtcu dajemo velik poudarek EKO vsebinam, zato smo vključeni v številne EKO projekte na državni in mednarodni ravni.

Poudarek dajemo timskemu delu in povezovanju zaposlenih na različnih ravneh, v svoje delo pa z veseljem vključujemo tudi starše. S skupnim sodelovanjem ustvarjamo najboljše pogoje za otrokov razvoj in napredek, usklajeno delovanje institucionalne in družinske vzgoje pa omogoča otrokom občutek varnosti in sprejetosti, kar je predpogoj za njegovo učenje.

Prepričani smo, da bomo z dobrim delom in uresničevanjem vizije vrtca zagotovili odlične pogoje in kakovostno predšolsko vzgojo za sedanje in prihodnje generacije predšolskih otrok.

ravnateljica Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona

Vizija

Skupni koraki nas vodijo k odličnosti.

Poslanstvo

V skladu s potrebami okolja, z zagotavljanjem zdravega, varnega življenjskega sloga, ter z dobro timsko organizacijo dela, zagotavljati kakovostne in stimulativne učno vzgojne programe predšolske vzgoje, kateri temeljijo na kurikulu za vrtce in so v zadovoljstvo otrok, staršev, zaposlenih in ustanovitelja.

Prepoznavnost
Prvi primer celovite energetske prenove javne stavbe v Sloveniji

Od jeseni 2007 do jeseni 2009 je v Vrtcu Manka Golarja v Gornji Radgoni tekla celovita energetska prenova stavb vrtca. Namen tega projekta je bil doseči pasivni standard. Z vzpodbujanjem rabe obnovljivih virov energije in učinkovito rabo energije bomo zmanjšali onesnaževanje okolja. Energetska obnova dveh enot Vrtca Manka Golarja je prvi slovenski primer celovite prenove javne zgradbe na  nizkoenergetski nivo oz. pasivni standard.

Energijska prenova enote vrtca

V letu 2013 je Občina Gornja Radgona pristopila k izgradnji novega nizkoenergijskega vrtca v Črešnjevcih. 19.5.2014 smo v enoto vrtca vključili prvi generacijo predšolskih otrok.

Cilj: bolj prijazen vrtec

Z energetsko celovito prenovo stavb je Vrtec Manka Golarja postal bolj udobno, zdravo in prijetno okolje tako za otroke kot za zaposlene, ki delajo v njem, obenem pa zmanjša ekološko obremenjevanje okolja in finančne stroške obratovanja.

Kaj pomeni energetska prenova?
  • zmanjšanje energije, potrebne za ogrevanje
  • zasnova učinkovitega naravnega osvetljevanja in poletnega senčenja
  • pasivno hlajenje s toplotno črpalko
  • učinkovito prezračevanje ter
  • priprava tople vode s sprejemniki sončne energije.

Posebej nas veseli, da se pomena energetske prenove vrtca zavedajo tako otroci, kot njihovi starši in zaposleni ter da vsi skupaj z nasmehom na ustih prihajamo v našo hišo, za katero je pesnik in pisatelj Manko Golar, po katerem naš vrtec nosi ime, zapisal:

sajvrteckotdomje

Enota Kocljeva 2
Kocljeva ulica 2,
TELEFON: 02/ 561-1274

Enota Kocljeva 4
Kocljeva ulica. 4,
TELEFON: 02/ 561-1056

Enota Črešnjevci
Črešnjevci 166,
TELEFON: 02/ 561-1813

Negova (8)Enota Negova