Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​Vrtec na mednarodnem kmetijsko-živilskem sejmu AGRA

0 Komentarji
314
04 sep 2019

Vrtec na sejmu AGRA

»V Sloveniji je kranjska čebela avtohtona vrsta. Slovenski čebelarji smo nanjo ponosni, saj je del naše identitete, večkrat pa se z njo radi poistovetimo tudi kot narod. Čebelarstvo je del naše kulture, saj jo poleg kranjske sivke označujejo še naš tipični čebelnjak, panjske končnice in seveda vrhunski čebelji pridelki. Čebelarji zato radi poudarjamo, da je čebelarstvo poezija kmetijstva.«

Boštjan Noč, predsednik ČZS

 

Tudi letošnji konec šolskega leta je bil obarvan v barve čebelic. Kot že tradicionalno smo tudi letos sodelovali s Čebelarsko zvezo Slovenije na sejmu AGRA v Gornji Radgoni. »Čebelji kotiček« je krasil del njihovega razstavnega prostora, kjer so se lahko otroci iz našega vrtca in obiskovalci sejma ustavili. Izdelali so si lahko svečke iz čebeljega voska in se posladkali z medenjaki. Z nami je ustvarjala tudi medena kraljica Valentina Marinič, ki je otroke prijazno pozdravila in se jim predstavila. V družbi naših otrok se je zelo dobro počutila, zato je obljubila, da nas bo obiskala tudi v našem vrtcu, kjer  dajemo velik poudarek zdravemu načinu življenja, lokalni hrani in eko vsebinam, kamor sodi tudi sodelovanje na Tradicionalnem slovenskem zajtrku. Otroke preko različnih vsebin spodbujamo in ozaveščamo o pomenu čebel za naše okolje in kako zelo je pomembno sobivanje med nami in čebelami.

 

 Hermina Holer, Tina Obrulj

0.0
Zadnja posodobitev: sreda 04 september 2019 17:21
Sorodne Novice: Dobitniki nagrade Zeleni dragulji narave na Pomurskem sejmu Sejemska igralnica na sejmu Agra Vrtec na sejmu AGRA Priznanje in nagrada za sodelovanje na natečaju »Naravne in druge nesreče -Številka za klic v sili 1 ZLATO PRIZNANJE ZA PREDSTAVITEV NA SEJMU ALTERMED Vabilo na predajo nagradnega bona Vrtec na sejmu Agra - sodelovanje s ČEBELARSKO ZVEZO SLOVENIJE Vrtec prejel Zlato priznanje na sejmu Altermed Državna nagrada ravnateljici Bredi Forjanič
Agra čebela sejem

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..



Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več