Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

V NARAVNEM OKOLJU VRTCA

0 Komentarji
256
20 mar 2022

Na sprehod v gozd zahajamo v različnih letnih časih. Otroci s tem spoznavajo in doživljajo naravo skozi različne letne čase. Pred odhodom v gozd v jutranjem krogu dogovorimo, kaj bomo opazovali oz. na kaj bomo še posebej pozorni. Z nami potuje tudi nahrbtnik, v katerega spravimo pripomočke, ki jih bomo morda potrebovali pri raziskovanju gozda: vrvico, lupo, barvice, liste, kartonske škatlice, papir, fotoaparat in še kakšno presenečenje. 

Ob prihodu v gozd se nam ponujajo priložnosti za izvajanje najrazličnejših matematičnih dejavnosti:

• Merjenje obsega drevesa tako, da se otroci primejo za roke in naredimo krog. Eden izmed otrok lahko šteje, koliko otroke je bilo potrebnih, da se je krog sklenil. Spet drugi to na list papirja zabeleži- nariše, številsko predstavi…

• Iskanje in razvrščanje gozdnih plodov (žir, želod, kostanj), storžev, iglic, listov…

• Razvrščanje plodov po velikosti in teži,

• Utrjevanje prostorskih pojmov, kot so zgoraj, spodaj, nad, pod.

• Tipanje listov in pogovor o tem, ali je list oster, mehak, okrogel, oglat, iz česa je sestavljen…

• Gradnje likov in teles iz materialov, ki jih v gozdu najdemo,

• Iskanje najdaljše ali najkrajše palice,

• Merjenje dolžine s koraki, palicami, plodovi,

• Polaganje kamenja na različne podlage, štetje le teh,

• Poimenovanje, opisovanje in štetje dreves.

• Ustvarjanje najrazličnejših zaporedij,

• Različne igre: risanje krogov v zemljo, nato hoja po krožnici ali skok v krog…

Opažam, da so otroci zelo zainteresirani za izvajanje matematičnih dejavnosti na prostem. Trudim se otrokom ponuditi dejavnost, ki mu predstavlja izziv in hkrati priložnost za premagovanje ovir. 

Ponujanje možnosti, da se otroci v gozdu sprostijo, obenem pa najdejo čas za raziskovanje, gibanje in prosto igro je zame pomemben dejavnik k obogatitvi našega dela v oddelku.

Zapisala: Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg. 

0.0
Zadnja posodobitev: 20 marec, 2022
Sorodne Novice: ​STROKOVNE DELAVKE NAŠEGA VRTCA PREJELE PRIZNANJA DRUŠTVA PEDAGOGOV DR. ANTONA TRSTENJAKA ​Jesen je potrkala tudi na vrata vrtca PREDSTAVITEV VRTCA NA SEJMU ALTERMED V CELJU Virtualna praznična zgodba Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona Obvestilo - zaprte bodo vse enote Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona Obvestilo o izrednih razmerah - ZAPRTJE VRTCA FIT KOLESARJENJE – OTROCI, STARŠI IN ZAPOSLENI VRTCA KOLESARIMO SKUPAJ OKOLJSKI PREGLED VRTCA V OKVIRU PROGRAMA EKOŠOLA NA OBMOČNI REVIJI NASTOPILI DVE FOLKLORNI SKUPINI NAŠEGA VRTCA Nastop ​vokalne skupine Violinke z instrumentalisti Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona
gozd matematične dejavnosti naravno okolje

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več