Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Tradicionalni slovenski zajtrk v naši enoti

0 Komentarji
624
04 dec 2016

Tradicionalni slovenski zajtrk v enoti Negova

Zdrava prehrana je pomemben dejavnik zdravega načina prehranjevanja. Tudi letos je po celotni Sloveniji v šolah in vrtcih potekal tradicionalni slovenski zajtrk. V vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona enota Negova smo se tega dne že zelo veselili. Z otroki smo se že dalj časa pogovarjali o čebelah in njihovem pomenu za življenje , izdelovali izdelke in si ob koncu priredili razstavo. Ob tradicionalnem slovenskem zajtrku sta se nam pridružila tudi dva čebelarja ga. Alenka Rojko in g. Jože Kramberger. Že med samim zajtrkom so se otroci pogovarjali s čebelarjema. Z zanimanjem so poslušali in aktivno sodelovali z vprašanji. Otroci v oddelku 4-6 let so se tudi predstavili s kratkim kulturnim programom, najbolj pa so bili navdušeni pri prepevanju pesmi Čebelar. Dan smo nadaljevali s čebeljim žurom, na katerega smo povabili tudi svoje prijatelje iz enote. Namen medenega zajtrka v vrtcu je bil, da otroci že v rosnih letih spoznajo, kako nepogrešljive so čebele v naravi in kako pomemben je med v prehrani.
Zapisala: vzgojiteljica Brigita Pal

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:51
Sorodne Novice: ​SLOVENSKI PRAZNIK KULTURE V SKUPINI 5–6 LET Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci »Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4 Slovenski kulturni praznik v vrtcu Tradicionalni zajtrk v enoti Črešnjevci GLASUJTE ZA PLES PIKAPOKA NAŠIH OTROK PRAVLJIČNO OBARVAN DAN V NAŠI ENOTI K4 Tradicionalni slovenski zajtrk TEDEN OTROKA V ENOTI NEGOVA IGRALNE URICE V ENOTI NEGOVA
prepevanje pesmi zabava zajtrk

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več