Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​TRADICIONALNI EKO PUST V VRTCU MANKA GOLARJA GRONJA RADGONA

0 Komentarji
412
12 feb 2024

»Danes bomo krofe cvrli, kakšno smešno še razdrli. Vso obleko bomo slekli se v pajace preoblekli. S krinko si obraz zakrili, šeme v svet se zapodili. Žalost vso naj šment pohrusta, že danes šli se bomo pusta.«

Pust ima pomembno vlogo v našem vrtcu,  vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona, saj z njim vključujemo in seznanjamo otroka v lastno kulturo, kulturno dediščino ter prednostno nalogo vrtca, katero imajo otroci res zelo radi in jim je blizu. Vsako leto se strokovni delavci trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije. Danes smo obeležili prvi dan pustovanja v našem vrtcu. Res je, prav ste prebrali, ponedeljek 12.2.2024 smo v našem vrtcu, v sklopu Eko šole obeležili naš že desetletje trajajoč Eko pust. Vanj smo vselej vpeti vsi deležniki v procesu – vsi zaposleni, otroci, starši…  K sodelovanju smo povabili tudi naše prijatelje Zavoda Vitica in Doma starejših občanov Gornja Radgona. Pustni kostumi in pripomočki so bili narejeni iz odpadne embalaže, katero so otroci pridno prinašali od doma. Letos je naše prednostno področje gibanje, zato so nastali najrazličnejši gibalni rekviziti, katere bomo lahko uporabljali pri gibalnih dejavnostih v telovadnici ali na prostem. 

Vse dejavnosti so pozitivno vplivale na otrokov socialni in čustveni razvoj ter jim pomagale pri oblikovanju njihove samopodobe in zavedanja, da tudi sami pripadajo tej družbi in da je še kako zelo potrebno poskrbeti za naš planet Zemljo. Zbirati, predelati, ponovno uporabiti. Otroci stopajo v svet dediščine z majhnimi koraki, ki rastejo iz dneva v dan ter širijo svoje znanje, kulturo,  prijateljstvo in pristne odnose do sebe in našega Planeta.

Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg. 

Eko koordinatorica vrtca


0.0
Zadnja posodobitev: 13 februar, 2024
Sorodne Novice: Tudi letos smo zaposleni Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona podprli akcijo Deželak Junak ​EKODAN S PODPISOM EKOLISTINE V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA ​V Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona se je smukala majhna, ljubka miška »Že diši po kruhu«: predstavitev Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona na sejmu Altermed 2024 ​PUST ŠIROKIH UST V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA ​Sodelovanje Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona sega izven meja domače občine ​KULTURNO IN RAZIGRANO V VRTCU MANKA GOLARJA, ENOTA ČREŠNJEVCI ​TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2023 ​JESENSKO DRUŽENJE S STARŠI IZ VRTCA MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA, ENOTA ČREŠNJEVCI ​»Akcijo Deželak Junak podpiramo tudi zaposleni Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona.«
tradicionalni eko pust v vrtcu

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več