Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

TA VESELI PUST

0 Komentarji
218
19 feb 2021

TA VESELI PUST

Pust je vsakoletno posebno doživetje za vse generacije, predvsem pa za otroke, ki ne samo v preobleki, ampak tudi domišljijsko odpotujejo v drug svet. Priprave na ta poseben dan seveda potekajo že kak teden prej: pesmi, prstne igre, dekoracija, pogovori o običaju, kurentih, ogled posnetkov…

Posebej zanimivo je pričakovanje otrok, ko ob prihodih komaj čakajo katera šema jih bo presenetila in se medsebojno občudujejo. Mlajši so otroci, več šem je iz različnih svetov, predvsem »živali«. Starejši so, več je »princes« in risanih ali filmskih junakov.

Pust je tradicionalno čas druženj in rajanja, kar je letos omejeno na tako imenovane »mehurčke«, zato smo iskali druge poti medsebojnega povezovanja in pripravili virtualni »skok« iz mehurčkov (filmček). Tako smo omogočili otrokom, da so videli tudi otroke drugih oddelkov. Staršem in širši zainteresirani javnosti pa pričarali nekaj pustnega vzdušja in brezskrbnega otroškega veselja, saj letos zaradi epidemije ni bilo tovrstnih dogodkov.

Strokovne delavke Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona, enota Črešnjevci


0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Veseli poletni tobogan »Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4 EKO PUST IN CICIBANOV PUSTNI KARNEVAL Tradicionalni pust in eko pust v naši enoti Eko pust v naši Enoti Eko pustni karneval Cicibanov pustni karneval
Eko pust Pust

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več