Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

SPOZNALI SMO TRADICIONALNE LJUDSKE ZGODBE IZ PERUJA

0 Komentarji
703
21 feb 2017

SPOZNALI SMO TRADICIONALNE LJUDSKE ZGODBE IZ PERUJA

V enoti Negova z otroci zmeraj odkrivamo in spoznavamo nove in zanimive stvari. V oddelku otrok starih 4 do 6 let v tem šolskem letu odkrivamo, raziskujemo in spoznavamo razne države po svetu. Med drugim smo spoznavali tudi Peru, ki nas je še posebej očaral s svojo bogato naravo. V okviru spoznavanja omenjene države nas je v sredo, 15.2.2017, obiskala učenka 6.razreda Osnovne šole Dr. Antona Trstenjaka Negova, Qantu Angelina Rovšček Soto. Qantu je za nas izbrala nekaj tradicionalnih ljudskih zgodb, ki izhajajo iz Peruja in nam jih na nadvse zanimiv in privlačen način, pripovedovala. Otroke je pritegnila z zgodbami o lisici in kondorju, pa zgodbo o luni in soncu,  zgodbo o lisici in ptičku, povedala nam je tudi zgodbo o netopirju in kot zadnjo še zgodbo o deklici in dečku dežja. Tako nam je preko zgodb prikazala še en delček Peruja, ki smo ga še bolj vzljubili. Naj se ob tej priložnosti še enkrat zahvalim Qantu za njen obisk v vrtcu in sijajno predstavitev. Mi pa medtem nadaljujemo naše potovanje po svetu, pa čeprav le s prstom po zemljevidu…

Zapisala:

Katja Potočnik, dipl.vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: VRTEC V ZNAMENJU TRADICIONALNEGA ZAJTRKA Ob Tradicionalnem slovenskem zajtrku so otroci zapeli pesem Čebelice
Peru učenka zgodbe

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več