Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​SLOVENSKI PRAZNIK KULTURE V SKUPINI 5–6 LET

0 Komentarji
215
15 feb 2021

SLOVENSKI PRAZNIK KULTURE V SKUPINI 5–6 LET

Tako kot vsako leto smo tudi letos teden pred praznikom kulture obogatili z različnimi dejavnostmi na to tematiko. V skupini otrok, starih 5–6 let, smo se pogovarjali o našem največjem pesniku dr. Francetu Prešernu in pesniku ter pisatelju Manku Golarju, po katerem se imenuje naš vrtec in ki je avtor naše vrtčevske himne. Z otroki smo izdelali plakat, ki nam je bil v pomoč med pogovorom o življenju in delih F. Prešerna in M. Golarja. Ogledali smo si animacijo Povodnega moža, likovno smo ustvarjali in prebirali dela zgoraj omenjenih avtorjev. Otrokom je bila Prešernova balada Povodni mož zelo všeč. V petek smo obeležili praznik kulture nekoliko drugače, in sicer tako da smo si v skupini pripravili kratko proslavo v čast našemu največjemu pesniku. Na začetku naše proslave smo prisluhnili Zdravljici – slovenski himni. Otroci so kulturni program popestrili z raznimi pesmicami, deklamacijami, poslušali in ogledali smo si interpretacijo Povodnega moža, z vzgojiteljico Natalijo Zupančič pa sva prebrali Golarjevi deklamaciji. Proslavo smo zaključili tako, da smo vsi skupaj zapeli našo vrtčevsko himno Naš novi vrtec.

Simona Pertoci, dipl. vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Za občinski praznik na trgatev Naša občina Gornja Radgona praznuje 26. občinski praznik ​Zaključno srečanje s starši v skupini 1–2 let v Enoti K2 Slovenski kulturni praznik v vrtcu NA OBMOČNI REVIJI NASTOPILI DVE FOLKLORNI SKUPINI NAŠEGA VRTCA Prireditev ob kulturnem prazniku Slovenski kulturni praznik Vabilo na proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku Kulturni praznik v enoti Negova Priznanje folklorni skupini vrtca
FRANCE PREŠEREN slovenski kulturni praznik

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..



Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več