Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​RINGARAJA OTROŠKIH FOLKLORNIH SKUPIN

0 Komentarji
184
30 mar 2023

V vrtcu  Manka Golarja Gornja Radgona ohranjamo kulturno dediščino, zato smo se z otroci  udeležili srečanja otroških folklornih skupin, ki je potekalo v OŠ Gornja Radgona, v sredo, 29.3.2023. V okviru obogatitvene dejavnosti Zaplešimo in se zavrtimo v stare čase,  se igramo tudi ljudske igre, ki so stare, kmečke, deloma pozabljene igre, katere so se igrali že naši dedki, babice, pradedki in prababice. Prenašale so se iz roda v rod. Poskrbele so za dobro vzdušje, popestritev in krajšanje časa. Nasmehi na obrazih otrok in njihovih staršev, so potrditev za dobro delo z otroci v vrtcu. Otroci s spoznavanjem ljudskih plesov razvijajo svoje ustvarjalne sposobnosti, hkrati pa se na neposreden način srečujejo s kulturo bivanja svojih prednikov. Igre poskrbijo za dobro vzdušje, popestritev in krajšanje časa. Ljudske igre so po navadi izredno raznolike, preproste in zato hitro učljive. Pripomočki za igre so naravni, preprosti in lahko dostopni. 

                                                                              

Zapisala: Marina Rožman, dipl. vzg. 

0.0
Zadnja posodobitev: 30 marec, 2023
Sorodne Novice: ​RINGARAJA OTROŠKIH FOLKLORNIH SKUPIN 2024 ​PLESNA SKUPINA VRTCA NA REGIJSKEM SREČANJU OTROŠKIH PLESNIH SKUPIN – PLESNE VIZIJE 2023 ​OTROŠKA FOLKLORNA SKUPINA NA OCENJEVANJU DOSEGLA REGIJSKI NIVO Na vlaku otroških želja ​Zaključno srečanje s starši v skupini 1–2 let v Enoti K2 ​SLOVENSKI PRAZNIK KULTURE V SKUPINI 5–6 LET Cekinček na Lutkovnem odru – območnem srečanju lutkovnih skupin Otroci enote Črešnjevci na državnem srečanju otroških plesnih skupin POMURSKO SREČANJE PLESNIH SKUPIN: » MIGAM – GIBALNICA 2019« NA OBMOČNI REVIJI NASTOPILI DVE FOLKLORNI SKUPINI NAŠEGA VRTCA
srečanje otroških folklornih skupin

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več