Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

»Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4

0 Komentarji
210
28 feb 2020

»PUST – ŠIROKIH UST« 

V ENOTI KOCLJEVA 4

Pa je prišel ta pustni čas, ki smo ga že stežka čakali. V predpustnem času smo se pripravljali na pust. Okrasili smo igralnice, izdelovali papirnate maske in jih barvali, se pogovarjali o pustu in pustnih šemah, poslušali smo pustne pesmi. V našem vrtcu dan pred pustom praznujemo »eko pust«, s eko pustnimi maskami, katere so letos otroci izdelali s pomočjo staršev. Tema letošnjega eko pusta: lokalno pridelana hrana. Pustne maske so bile zelo izvirne in zanimive.  Oddelki prvega starostnega obdobja smo rajali v skupnem prostoru enote, otroci drugega starostnega obdobja pa so rajali v parku. Prav tako je bilo na dan pusta, ampak s pustnimi maskami, katere so si izbrali in zaželeli otroci sami. Plesali smo, si ogledovali druge maske in ugotavljali kdo se za masko skriva. Predvsem pa smo rajali, uživali in se veselili. Pustno rajanje je potekalo tudi po mestu, saj so se otroci podali do občine, kjer so zarajali. Ker pust ne more biti brez krofov in flancatov smo se med pustnim rajanjem posladkali s flancati, za katere so poskrbele kuharice vrtca. “Pust je širokih ust« in prav tako je bilo pri nas. 

Fotografije si oglejte na: https://www.vrtec-radgona.si/page/foto-galerija-kocljeva2/

Zapisala: Martina Križanič dipl. vzg.


0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Jesen prišla je spet k nam zares….v enoto Kocljeva 4 Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci Tradicionalni zajtrk v enoti Črešnjevci PRAVLJIČNO OBARVAN DAN V NAŠI ENOTI K4 POLETJE V ODDELKIH PRVEGA STAROSTNEGA OBDOBJA ENOTE KOCLJEVA 2 TEDEN OTROKA V ENOTI NEGOVA IGRALNE URICE V ENOTI NEGOVA Tradicionalni pust in eko pust v naši enoti Eko pust v naši Enoti ZANIMIV OBISK V ENOTI NEGOVA
PUST NA ENOTI KOCLJEVA 4

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več