Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Prireditev ob kulturnem prazniku

0 Komentarji
528
14 feb 2018

PRIREDITEV  OB KULTURNEM PRAZNIKU 

Dan pred kulturnim praznikom smo v vrtcu  Manka Golarja, enota Črešnjevci, obeležili slovenski kulturni praznik s prireditvijo v enoti. Za uvod smo z otroki prisluhnili slovenski  himni.  Vzgojiteljica Tadeja Štuhec  se je predstavila v vlogi dr. Franceta Prešerna.  Skozi razgibano podajan ob glasbi in fotografijah je predstavila življenje in delo našega največjega pesnika.  Otroci so ob tem aktivno sodelovali  z odgovori na nekatera zastavljena vprašanja  o pesniku, kar je pokazatelj tega, kaj vse so naši malčki skozi različne dejavnosti  usvojili.  Vrhunec prireditve pa je bila dramska uprizoritev pesmi:  »Lepa Vida« ( F. Prešeren) v izvedbi  strokovnih delavk v enoti, ki so pri tem poskrbele za izvirno kostumografijo in scenografijo.

Tako so otroci s spoznavanjem in poslušanjem nekaterih pesmi našega največjega pesnika  imeli priložnost spoznati poetičnost njegove poezije.

 Zapisala: Simona Pertoci, dipl. vzg

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Vabilo na proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku
FRANCE PREŠEREN kulturni praznik

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več