Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Pripravili smo si regratov med

0 Komentarji
1284
06 apr 2016

NAREDILI SMO SI REGRATOV MED
Regrat je ena najbolj poznanih zdravilnih rastlin. Spomladi večinoma uživamo liste v solati, nekateri pripravljamo regratov sirup, zdravilna pa je tudi korenina, ki vsebuje inulin. Korenino nabiramo zgodaj spomladi ali jeseni. Uporabni so tudi cvetni popki, ki jih vložimo v kis, podobno kot kisle kumarice. Le votlo cvetno steblo vsebuje več strupene grenčice taraksacin (latinsko ime regrata je Taraxacum officinale), znamenja zastrupitve so slabost, driska in bljuvanje. Zastrupijo se lahko kvečjemu otroci, ki bi srkali mleček pri igri, kar pa je malo verjetno, saj je grenak. Otroci oddelka 2-5 let smo se lotili priprave regratovega medu. Nabrali smo regratove cvetove, jih oprali, dali v stekleno posodo – plast cvetov, plast sladkorja, ter jih zaprli s pokrovom. Steklenico smo postavili na okensko polico, kjer ni direktne sončne svetlobe. Otroci se pri steklenici večkrat dnevno ustavljajo, jo pretresajo ter se ob njej pogovarjajo.
S tem medom – sirupom bomo sladili čaj, prelili sladice, kaše in sladolede...
Zapisala: Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:25
Sorodne Novice: Priprava regratove solate
med regrat uporaba

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več