Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​PREPEVANJE SLOVENSKIH NARODNIH PESMI V ENOTI NEGOVA

0 Komentarji
655
22 nov 2016

PREPEVANJE SLOVENSKIH NARODNIH PESMI V ENOTI NEGOVA
Kdo ne pozna slovenskih narodnih pesmi, kot so Lisička je prav zvita zver, Marko skače, Dere sen jaz mali bija in Čuk se je oženil.  Ker se v našem vrtcu zavedamo pomena slovenske glasbene dediščine in jo želimo posredovati našim malčkom, smo v preteklem tednu v enoti Negova gostili babico Marijo Muršec, ki nam jih je predstavila in jih z nami zapela.  Ob tem pa smo se spomnili tudi na prihajajoči slovenski tradicionalni zajtrk in smo skupaj zapeli znamenito pesem Čebelar, glasbenika Lojzeta Slaka. Seveda pa k prepevanju narodnih pesmi spada tudi harmonika. Tako so otroci lahko pobliže spoznali harmoniko ter štajersko in gorenjsko narodno nošo. Ob tem pa smo veselo prepevali pesmi, ki so jih peli že naši dedki in babice. S tem pa vsekakor pomembno prispevamo k ohranitvi slovenske glasbene dediščine tudi v prihodnosti.  
Zapisala:
Katja Potočnik, dipl.vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:34
Sorodne Novice: Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci »Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4 Tradicionalni zajtrk v enoti Črešnjevci PRAVLJIČNO OBARVAN DAN V NAŠI ENOTI K4 TEDEN OTROKA V ENOTI NEGOVA IGRALNE URICE V ENOTI NEGOVA Tradicionalni pust in eko pust v naši enoti Eko pust v naši Enoti ZANIMIV OBISK V ENOTI NEGOVA Kostanjev piknik s športno gibalnimi nalogami v Enoti Negova
babica čebelar prapevanje slak

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več