Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

PREDSTAVITEV OBOGATITVENE DEJAVNOSTI "IGRAM SE Z LUTKO"

0 Komentarji
14236
03 apr 2018

PREDSTAVITEV OBOGATITVENE DEJAVNOSTI »IGRAM SE Z LUTKO« 

V enoti Negova že drugo leto zapored poteka obogatitvena dejavnost za otroke z naslovom Igram se z lutko. Dejavnost poteka v popoldanskem času, pridružili pa so se lahko otroci stari od 5 do 6 let. Mentorici obogatitvene dejavnosti sva Katja Potočnik in Irena Domanjko Seršen. Namen dejavnosti je otrokom približati lutke, jih seznaniti z različnimi lutkami, predstaviti kako nastane lutkovna predstava in otroke aktivno vključiti v sam proces ustvarjanja z lutkami. Otroci so pokazali velik interes in zanimanje za rokovanje z lutkami, izrazili pa so tudi željo po nastanku lastne lutkovne predstave. Z ustvarjeno lutkovno predstavo z naslovom O volku, ki je iskal pravljico, so se želeli predstaviti svojim staršem in prijateljem. Tako smo se prijavili na Območno srečanje lutkovnih skupin, ki je letos potekalo kar na Oš Dr. Antona Trstenjaka v Negovi, v petek 9. marca 2018. Otroci so suvereno in z velikim navdušenjem stopili na oder in odlično zaigrali lutkovno predstavo, o volku, ki je padel iz pravljice in ni vedel, iz katere. Zato je med hojo po gozdu iskal svojo pravljico, ob tem pa so mu pomagali razni pravljični liki. Za odigrano lutkovno predstavo smo prejeli odlično oceno strokovne spremljevalke srečanja lutkovnih skupin, na kar sva mentorici seveda zelo ponosni. Najbolj pa sva ponosni na otroke, ki so obiskovali najino obogatitveno dejavnost. 

Zapisala: 

Katja Potočnik, dipl.vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA OD 1.10. - 5.10.2018 PROGRAM DEJAVNOSTI V TEDNU OTROKA OD 1.10. - 5.10.2018 PROGRAM DEJAVNOSTI V TEDNU MOBILNOSTI OD 17.9. - 21.9.2018 Program dejavnosti v tednu mobilnosti ZLATO PRIZNANJE ZA PREDSTAVITEV NA SEJMU ALTERMED Medgeneracijsko srečanje v okviru interesne dejavnosti "Mali naravoslovec"
LUTKA srečanje

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več