Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Pravljična ustvarjalnica v enoti Negova

0 Komentarji
1074
21 okt 2015

PRAVLJIČNA USTVARJALNICA V NAŠEM VRTCU

»Pravljica vzbudi v otroku čudenje in mu odgovori na vsa vprašanja. Pomaga mu, da razume osebe in dogodke, ki jih brez nje ne bi dojel. Je najboljša spodbuda za njegov razvoj. Zdravilno deluje na otrokovo čustveno ravnotežje in ga pripravi za vstop na pot odraslosti.«
Pravljična ustvarjalnica je namenjena otrokom v starosti od 4-6 let. Izvaja se vsako sredo od 13.15 do 13.45 ure. Ne srečanju otroci spoznajo pravljico, ki je starejša ali sodobna. Namen našega srečanje je navajanje na poslušanje in pravilno ravnanje s knjigo, razvijanje domišljijske sposobnosti otrok ter sposobnosti poustvarjanje pravljičnega sveta. Gradnja miselne sheme o pravljici ter razvijanje in bogatenje govora, širjenje obzorja, obnavljanje zgodbe ob pomoči tehnik aktivnega učenja, doživljanje ugodja.
Teme pravljic so prilagojene letnemu času ter različnim priložnostnim dogodkom.
Želim si, da bi bil otrokov svet ras pravljičen.
Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:02
Sorodne Novice: Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci »Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4 Tradicionalni zajtrk v enoti Črešnjevci PRAVLJIČNO OBARVAN DAN V NAŠI ENOTI K4 TEDEN OTROKA V ENOTI NEGOVA IGRALNE URICE V ENOTI NEGOVA Tradicionalni pust in eko pust v naši enoti Eko pust v naši Enoti ZANIMIV OBISK V ENOTI NEGOVA Kostanjev piknik s športno gibalnimi nalogami v Enoti Negova
pravljica pravljični svet

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več