Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Posejali smo božično žito

0 Komentarji
221
24 dec 2019

V oddelku 2–3 let smo v mesecu decembru tudi letos posejali božično žito, ki ga imamo danes za okras v prazničnih dneh, v preteklosti pa so verovali, da bo letina v prihodnjem letu obilnejša, če bodo pred božičem posejali mlado žito.

Otroci so se pridno lotili polnjenja lončkov z zemljo. Pozorno so upoštevali navodila, koliko zemlje in nato pšenice morajo dati v lončke. Pri sejanju smo upoštevali navado, kdaj sejati pšenico, in sicer na dan goda sv. Lucije, 13. decembra. Poskrbeli smo tudi za dobre pogoje rasti, postavili smo jo na svetel prostor, na polico ob oknu in jo vsak dan zalivali.

Z otroki smo vsako jutro prihajali k oknu in opazovali, če je pšenica začela kliti. Ko je pšenica vzklila, so se je otroci neizmerno razveselili. Lončke smo okrasili z darilnim papirjem. Lepo okrašene lončke s pšenico so otroci odnesli domov za namizno dekoracijo.

                                                                                                                                                                                                                                                           Ivona Kovačič


0.0
Zadnja posodobitev: sreda 25 december 2019 18:33
božično žito

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več