Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

»Pika se sprehaja«

0 Komentarji
614
06 nov 2017

»PIKA SE SPREHAJA«

V mesecu oktobru smo si z otroci oddelka 5-6 let in strokovni delavki Tanja Krajnc in Hermina Holer pogledali likovno razstavo Pika se sprehaja v Kulturnem domu Gornja Radgona. S članico likovnega društva Gornja Radgona in bivšo sodelavko vrtca, gospo Danico Štrucelj, smo se sprehodili med čudovitimi slikami, katerim je bila skupna tema in izhodišče za ustvarjanje, najenostavnejša črka likovne govorice –  točka ali pika.  Otroci so bili tako navdušeni nad umetninami, da smo se odločili, da bomo tudi mi v vrtcu v sklopu obogatitvene dejavnosti Likovna ustvarjalnica, ustvarjali preko glavnega likovnega izrazila risanja točke ali pike. Otroci so z različnimi likovnimi tehnikami točko ali piko gradili, jo kombinirali, nizali v različnih smereh, koncentrično, pravilno ali nepravilno. Z njo so svetlili ali temnili. Piko so uporabljali v kombinaciji z različnimi črtami, oblikami ali kot barvne točke pri slikanju. Otroška dela smo razstavili v Svetovalnem centru za mladino, starše in otroke v Mariboru, kjer bodo razstavljena eno leto.

Zapisala: Hermina Holer, vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 06 november 2017 16:34
kuturni dom likovna razstava

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več