Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Obisk podjetja Saubermacher

0 Komentarji
10880
09 apr 2017

V ENOTI NEGOVA NAS JE OBISKALO PODJETJE SAUBERMACHER

Ker se v vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona, enota Negova, zavedamo pomena varovanja okolja v katerem živimo, se trudimo, da predamo enako sporočilo tudi našim otrokom. Preko dejavnosti, kot so varčevanje z vodo, ločevanje odpadkov in varčevanje z energijo, ki so postale stalnica v naši vsakodnevni rutini, jim z lastnim vzgledom sporočamo, da moramo k varovanju narave prispevati vsi. Verjamemo namreč, da je spoštovanje narave pomembna vrednota, ki jo je najmlajšim članom družbe vredno privzgojiti. S tem namenom smo v enoto Negova povabili podjetje Saubermacher, ki se ukvarja z odvozom in predelavo odpadkov. Našemu povabilo so se prijazno in z veseljem odzvali. Tako so nas v torek, 28.3.2017, v enoti obiskali delavci podjetja. Otrokom in tudi strokovnim delavkam so na zanimiv način prikazali ločevanje odpadkov in seveda tudi namen ločevanja odpadkov. Ogledali smo si lahko zabojnike v katere odlagamo papir, steklo, mešane odpadke in biološke odpadke, ter plastiko in se hkrati seznanili kateri odpadki spadajo v posamezen zabojnik.  Najbolj pa so se otroci razveselili ogleda tovornjaka za odvoz smeti. Ob koncu njihovega obiska smo se jim zahvalili za obisk s risbico otrok. Ob tem se naj javno zahvalim podjetju Saubermacher za obisk v enoti, zanimivo predstavitev in darovano literaturo in knjižice za otroke. Otroci iz enote Negova pa vam sporočajo, da si želimo, da naša narava ostane čista in da lahko s skupnimi močmi in trudom dosežemo prav to. 

Zapisala: 

Katja Potočnik, dipl.vzg. 

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Obisk nogometaša ob svetovnem dnevu športa (31. 5. 2021) Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci Obisk polarne dežele na Meleh Obisk Polarne dežele Poskočni muzikanti in Pikapolonica na obisku v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona Obisk tetke JESENI in palčka POHAJALČKA v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona, Enota K4 TETKA JESEN NA OBISKU ZANIMIV OBISK V ENOTI NEGOVA Obiskali smo gasilce OBISKALA NAS JE TETKA JESEN
čisto okolje ločevanje plastika

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več