Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Obisk nogometaša ob svetovnem dnevu športa (31. 5. 2021)

0 Komentarji
335
19 jun 2021

Obisk nogometaša ob svetovnem dnevu športa (31. 5. 2021)

V našem vrtcu se zavedamo, da je gibanje pomemben dejavnik za naše zdravje, zato je le to del naših vsakdanjih aktivnosti za vse deležnike: otroke, starše in zaposlene. Z načrtovanjem in izvedbo raznolikih gibalnih aktivnosti, zdravo prehrano in poudarkom na dobrem počutju otrok strmimo k celostni skrbi za zdravje. Zavedanje le tega je pomembno privzgojiti najmlajši generaciji, da zdravje kot vrednota lahko raste z nami.

Če bomo poskrbeli, da je vsak otrokov dan zapolnjen z veliko raznovrstnega gibanja, lahko trdimo, da bo otrok take izkušnje sprejel kot življenjski slog. Da se otroci radi vključujejo v gibalne aktivnosti, je pomembno, da pripravimo bogato stimulativno okolje (npr. gozd, travnik ...) in izzive, ki jim omogočajo in jih še dodatno motivirajo za iskanje lastne poti pri reševanju gibalnih problemov. Dodano vrednost dajemo skupinskim športom, saj se ob tem učijo tudi sodelovanja, pravil in sprejemanja tako poraza kot zmage. Eden takih športov je nogomet, zato smo k nam povabili nogometaša.

V Enoti Črešnjevci smo 31. maja obeležili svetovni dan športa. Obiskal nas je član NK Maribor Rok Kronaveter. Z navdušenjem smo ga sprejeli v športnih oblačilih in nogometnih dresih na igrišču pred vrtcem. Z veseljem  nam je predstavil delček nogometnega življenja in odgovarjal na naša vprašanja. Pokazal nam je nekaj trikov z žogo in nato smo skupaj zaigrali nogomet in obisk zaključili s fotografiranjem in avtogramom

                                                                                                                                                                                                           Zapisala: Miroslava Vučko dipl. vzg.


0.0
Zadnja posodobitev: 20 junij, 2021
Sorodne Novice: ​Obisk mladih kuharjev v vrtcu OBISK REGIJSKEGA EKO KOORDINATORJA V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA Obisk Dedka Mraza Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci Obisk polarne dežele na Meleh Obisk Polarne dežele Poskočni muzikanti in Pikapolonica na obisku v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona Obisk tetke JESENI in palčka POHAJALČKA v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona, Enota K4 TETKA JESEN NA OBISKU ZANIMIV OBISK V ENOTI NEGOVA
Rok Kronaveter svetovni dan športa

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več