Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

​OBELEŽITEV SLOVENSKEGA KULTURNEGA PRAZNIKA

0 Komentarji
78
07 feb 2023

Kot vsako leto smo v našem vrtcu obeležili slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. 

Že nekaj časa smo se z otroci pogovarjali o pomembnem slovenskem prazniku (kdo je France Prešeren, kaj znanega je napisal, po čem je bil znan, kje je živel,…). Otroci so imeli nekaj predznanja, naučili pa so se tudi nekaj novega.

V telovadnici enote Kocljeva 2, smo pripravili razstavo. Najmlajši (oddelki 1 – 3 let) so ustvarjali slovensko zastavo ter portret Franceta Prešerna. Otroci 3 – 5 let so narisali Prešernovo hišo v Vrbi na Gorenjskem ter Primicovo Julijo. Najstarejši otroci, stari 5 – 6 let, pa so zapisali Zdravljico in Povodnega moža.

Otroci vseh starostnih skupin so skupaj z vzgojiteljicami pripravili zanimive točke. Tako smo se vsi, od najmlajših do najstarejših zbrali v telovadnici vrtca, kjer se je v sklopu proslave vsak oddelek predstavil s svojo točko. 

Proslavo sta vodila kar dva »Franceta Prešerna«, kar je bilo otrokom še toliko bolj zanimivo.

Nastop otrok si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Zapisala: Janja Munda

0.0
Zadnja posodobitev: 07 februar, 2023
Prešernov dan slovenski kulturni praznik

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več