Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

O dečku, ki je pisal pesmi

0 Komentarji
113
04 feb 2022

Dragi otroci, vzgojiteljice, starši, ga. ravnateljica in vsi ostali ljubitelji kulture. V zadnjem času se nam je življenje postavilo na glavo. Kulturo pa smo pustili nekje na obrobju. To velja sploh za kulturno dogajanje, ki je močno okrnjeno. Vedno bolj pa tudi za kulturo obnašanja. Starejši smo otrokom najboljši zgled. Mnogokrat se jezimo nanje, ob tem pa pozabimo, da so naše ogledalo. V vrtcu se vsi skupaj učimo lepega obnašanja, sodelovanja, sprejemanja drugačnosti…, kar pa v svetu odraslih ne drži vedno. Trudimo se in bodimo čim bolj podobni otrokom.

Naša virtualna prireditev nam je postregla z zgodbo o Francetu Prešernu, ki nam je zasnoval in pokazal pot h kulturi. Sledimo njegovim smernicam in se veselim vsega, kar smo prejeli in kar lahko prenašamo na generacije, ki prihajajo.

Naj nam v mislih ozvanja zanimiv verz (avtor neznan), ki pravi:

Otrok je ustvarjalen iz vsega po sto.

Otrok premore sto jezikov,

Sto rok,

Sto misli,

Sto oblik, ko misli,

Se igra in govori.

Sto in vselej sto načinov,

Kako opazuje in se čudi…

Torej naj bo vseka izrečena beseda pomembna.

Lepo praznovanje Slovanskega kulturnega praznika.

Virtualno kulturno prireditev s lahko ogledate na  povezavi O dečku, ki je pisal pesmi.

Zapisala vzgojiteljica Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: 04 februar, 2022
Sorodne Novice: ​PREPEVANJE SLOVENSKIH NARODNIH PESMI V ENOTI NEGOVA
FRANCE PREŠEREN slovenski kulturni praznik

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več