Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Mesec požarne varnosti

0 Komentarji
920
01 nov 2016

Mesec požarne varnosti

Oktober je mesec požarne varnosti in tematika letošnjega meseca varstva pred požari je namenjena splošni požarni varnosti v gospodinjstvih in problematiki ogljikovega monoksida. Geslo meseca je »DELUJMO PREVENTIVNO«, zato je prav, da se že malčke nekako seznani s to tematiko. »Zavedati se moramo, da je preventivno delovanje zelo pomembno. Z ustreznim in pravočasnim ravnanjem lahko preprečimo marsikatero nesrečo ali vsaj zmanjšamo njene posledice. Nekatere nesreče lahko predvidimo in se nanje pripravimo, druge se zgodijo hitro in nas presenetijo. Ob nesreči je pomembno hitro in pravilno ravnanje. Na pričakovano nesrečo se lahko pripravimo, tako da se pravočasno poučimo, kaj lahko naredimo pred nesrečo, s katerimi ukrepi lahko omilimo njene posledice, kako ravnamo med njo in po njej« (Ministrstvo za obrambo).
Torej v sklopu meseca požarne varnosti smo si v oddelku 1-2 let od PGD Sp. Ščavnica sposodili gasilsko obleko, čelade, kape in pripomočke, preko katerih sva s sodelavko lažje predstavili poklic gasilca ter njegovo delo. Sedaj se PGD Sp. Ščavnica javno zahvaljujemo za sodelovanje. Preko igre vlog so se malčki zabavali v raziskovanju tega poklica. V mesecu oktobru je bilo ponujenih veliko dejavnosti oziroma kotičkov, ki se navezujejo na temo gasilcev. Na voljo so bile različne knjige na to temo, video posnetki, zvočni posnetki (siren),...
Zapisala: Darja Vajngerl, dipl. vzg.

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:30
Sorodne Novice: Dogodki v mesecu februarju Vabilo na igralne urice za dojenčke v mesecu februarju Vabilo na igralne urice za dojenčke v mesecu aprilu Igralne urice za dojenčke v mesecu decembru
gasilci gasilska oprama igra varnost

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več