Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Ena ptička priletela

0 Komentarji
817
07 feb 2017

ENA PTIČKA PRILETELA
Otroci pogosto opazujejo naravo skozi okno. Opazili so ptičke na bližnjem drevesu in okenski polici. Ker v tem mrazu in snežni odeji zelo težko najdejo hrano, smo se v naši skupini odločili, da jim pomagamo. Na okensko polico smo postavili ptičjo krmilnico s hrano, na drevo pa smo jim obesili ptičje pogače, ki smo jih izdelali iz margarine in sončničnih semen. Tako so jih otroci še lažje opazovali in se veselili vsakokrat, ko je kak ptiček priletel po hrano. Na temo ptic smo tudi likovno ustvarjali in nastale so čudovite grafike. Vključili smo tudi senzoriko pri kiparjenju s slanim testom. Med igro nas je razveseljeval naš ptiček Čivko (lutka), ob katerem smo ponazarjali gibanje ptic. Besedišče pa smo si bogatili ob tehniki aktivnega učenja »kockanje« na temo ptice pozimi. Predvsem pa sva želeli s sodelavko otrokom privzgojiti čut solidarnosti – nuditi nekomu pomoč takrat, ko jo potrebuje.

Vrtec Manka Golarja Gornja Radgona – enota Negova
Dejavnosti v skupini otrok starih 1 – 2 let
Pripravila: vzgojiteljica Slavica Marinič

0.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 13 februar 2017 15:45
LUTKA OPAZOVANJE PTIČKI

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več