Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Eko pust v naši Enoti

0 Komentarji
1480
14 feb 2018

Eko pust v našem vrtcu, v Enoti Negova

Pa smo dočakali pustni čas in se odločili, da tudi mi preženemo zimo in prikličemo več sonca in topline.

 

Že cel teden pred pustnim torkom  smo se pripravljali, se oblačili v pustne kostime, ki smo jih prinašali od doma, plesali in rajali ob glasbi, izdelovali pustne maske, pihali balone, zbirali ideje kako bi praznovali ta veseli čas. Porodilo se je veliko idej iz otroških glavic. Zato smo se igrali v kotičku kuhinja, kjer smo izdelovali krofe iz različnih materialov, jih prodajali in se igrali tudi slaščičarno. Okrasili smo vrtec in igralnice, ter pripravili plakate za pustni sprevod, ki se je odvijal že danes, v ponedeljek 12.2.2018. Prav ste slišali, ponedeljek smo pripravili Eko pustovanje, ki je v našem vrtcu že tradicionalno. Skupaj z otroci  smo ob pomoči staršev pripravili pokrivala, ki so ponazarjale aktualno temo oddelka. Vsi štirje oddelki smo se družili, predstavili drug drugemu z prepoznavnim plesom ter kasneje z rajanjem ob glasbi. Otroci so lahko ustvarjali v likovnih delavnicah, kjer je bil naravni in odpadni material glavni ponudnik  ustvarjanja. Dopoldne je hitro, prehitro minilo in vsi si že želimo jutrišnjega dne, ko bomo lahko spet glavni junaki svojih zgodb, ki so tako zelo lepe, nežne in barvite. 

 

Ohranimo tradicijo za naslednje rodove in pustimo otrokom živeti domišljijo in veselje saj jo še kako potrebujejo.

Zapisala Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg. 

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: TA VESELI PUST Tetka jesen na obisku v enoti Črešnjevci »Pust - širokih ust« v enoti Kocljeva 4 Tradicionalni zajtrk v enoti Črešnjevci GLASUJTE ZA PLES PIKAPOKA NAŠIH OTROK PRAVLJIČNO OBARVAN DAN V NAŠI ENOTI K4 EKO PUST IN CICIBANOV PUSTNI KARNEVAL TEDEN OTROKA V ENOTI NEGOVA IGRALNE URICE V ENOTI NEGOVA Tradicionalni pust in eko pust v naši enoti
druženje eko izdelki zabava

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več