Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Celoletna vsebina -Zdravje v vrtcu

0 Komentarji
38407
14 jan 2018

Celoletna vsebina »Zdravje v vrtcu« 

 Otroci radi sežejo po sladkih dobrotah, kar nam zagotovo ni potrebno poudarjati.  Priznajmo,tudi odrasli imamo radi sladke razvade, kajne? Seveda! Da se ob veselju sladkih razvad izognemo tistim bolečim trenutkom v naših ustih, redno skrbimo tudi v našem vrtcu. S preventivno zobozdravstveno vzgojo pričnemo v vrtcu že zelo zgodaj. V okviru celoletne vsebine » Zdravje v vrtcu«, si redno umivajo zobe vsi otroci drugega starostnega obdobja. Zobe si umivajo po zajtrku in kosilu. Z otroki se tudi pogovarjamo o tem, kako pomembno je redno umivanje zob, da ostanejo zdravi. Večkrat v šolskem letu nas obišče tudi medicinska sestra Aleksandra  iz Zdravstvenega doma Gornja Radgona. Otroci so sestre Aleksandre vedno veseli, saj se z njimi pogovarja o čiščenju zobkov. Pove jim zgodbico o Lumpiju in Capiju,  ki v ustih iščeta zaklade in vrtata v zobe, da tja pospravita zaklade. Otroci pa ju preženejo tako, da redno umivajo zobe in ju odplaknejo v odtok. Sestra Aleksandra nato na velikih zobeh, ki jih vzame iz svoje torbe, pokaže kako si zobke pravilno ščetkamo. Pri tem uporablja tudi veliko zobno ščetko. Otroci si skupaj z ga. Aleksandro zobe tudi umivajo. Pri tem jim tudi pomaga in jih spodbuja. Po umivanju dobijo otroci nagrado in sicer štampiljko na roko. Na nagrado so zelo ponosni in jo z veseljem pokažejo svojim staršem.

Zapisala: Irena Domanjko Seršen, dipl. vzg.


0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: ​Obisk mladih kuharjev v vrtcu ​32. CICIBANOV DAN V VRTCU MANKA GOLARJA OBISK REGIJSKEGA EKO KOORDINATORJA V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA EKO PUSTOVANJE V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA PRIKAZ SODELOVANJA Z GASILCI GASILSKEGA DRUŠTVA GORNJA RADGONA V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA Slovenski kulturni praznik v vrtcu Poskočni muzikanti in Pikapolonica na obisku v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona PRIKAZ SODELOVANJA Z DISPEČERJI, REŠEVALCI IN GASILCI V VRTCU MANKA GOLARJA GORNJA RADGONA, ENOTA ČR Obisk tetke JESENI in palčka POHAJALČKA v Vrtcu Manka Golarja Gornja Radgona, Enota K4 Vabilo na razstavo fotografij "Počutje v vrtcu in "Počutje v mestu"
skrb za zobe umivanje zob

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več