Saj vrtec kot dom je...že 80 let

NOVICE Objava dogodkov iz Vrtca Manka Golarja

Cekinček na Lutkovnem odru – območnem srečanju lutkovnih skupin

0 Komentarji
311
23 mar 2020

Cekinček na Lutkovnem odru – območnem srečanju lutkovnih skupin

Kot vsako leto se je tudi letos lutkovna skupina Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona pod imenom Cekinček udeležila območne revije Lutkovni oder. Območno srečanje, ki ga je organiziral Javni sklad za kulturne dejavnosti, je tokrat gostila Osnovna šola Negova. Srečanja se je udeležilo kar pet lutkovnih skupin, ki jih je strokovno ocenila selektorica Mojca Redjko. Po ogledu vseh predstav v Pomurju bo izbrala najboljše, ki se bodo udeležile regijskega srečanja lutkovnih skupin v Ljutomeru.

Skupino sestavljajo strokovne delavke vrtca – Vanja Fišinger, Nuša Mencigar Matiš, Natalija Kranjec, Tanja Krajnc, Doris Pučko in Erika Bračko. Letos so se odločile, da v lutkovni predstavi upodobijo delo Pikina skrivnost avtorice Katje Trampuš. Glede na živali, ki nastopajo v predstavi, so se članice odločile za kombinacijo ročnih lutk in lutk na palici. Lutke so izdelale s pomočjo Alenke Ratek, ki je lutke zašila. Prav tako so same izdelale sceno. Doris, Vanja, Natalija in Tanja so poskrbele, da so literarne osebe, ki so bile Pika, Pikina mama, Pikin oče, čebela, metulj, pajek in kresnička, v predstavi oživele. Lutkovno predstavo je spremljala tudi glasba, za katero sta z igranjem na Orffove instrumente poskrbeli Nuša in Erika. S predstavo so članice skupine Cekinček navduševale otroke že decembra, ko je vrtec obiskal dedek Mraz. Tako so si predstavo ogledali otroci iz enot Kocljeva 2, Kocljeva 4 in tudi otroci, ki vrtca ne obiskujejo. 

Vsebina govori o nagajivi Piki, ki si je nadvse želela odleteti na travnik, da bi se lahko igrala s prijatelji. Že takoj naleti na težavo. Mama Pika je njenih sedem pik šele oprala in jih prepustila vetru, da jih osuši. Neučakana Pika jih ob mamini in očetovi nepozornosti pobere, nalepi na svoj rdeči plašček in odleti na travnik. Tam se zabava in igra z metuljem, s pajkom in čebelo. Ko pa se stemni, naleti na novo težavo. Ob štetju svojih pik opazi, da ena pika manjka. Na pomoč ji priskoči kresnička. Poletita nad travnikom in kmalu se jima nasmehne sreča … 

Erika Bračko


0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: ​SLOVENSKI PRAZNIK KULTURE V SKUPINI 5–6 LET Otroci enote Črešnjevci na državnem srečanju otroških plesnih skupin POMURSKO SREČANJE PLESNIH SKUPIN: » MIGAM – GIBALNICA 2019« NA OBMOČNI REVIJI NASTOPILI DVE FOLKLORNI SKUPINI NAŠEGA VRTCA UDELEŽBA NA POMURSKEM SREČANJU PLESNIH SKUPIN » MIGAM – GIBALNICA 2018« Srebrna plaketa za lutkovno skupino Ciciban Nastop ​vokalne skupine Violinke z instrumentalisti Vrtca Manka Golarja Gornja Radgona Srebrno priznanje za otroško folklorno skupino vrtca NASTOP OTROŠKE FOLKLORNE SKUPINE DRŽAVNO SREČANJE LUTKOVNIH SKUPIN SLOVENIJE 2017
lutkovna skupina Cekinčki revija Lutkovni oder

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..Ankete

coffe

Hvala za sodelovanje...

Preberi si več

Kotiček za starše

Za starše

Starši sodelujejo v delavnicah...

Preberi si več

Dogaja se

IMG_4849 (Small)

Adventne delavnice...

      
Preberi si več